Limitovaná edice jen za 399 Kč
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 499 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
08.01.2022
Svíčky na svatbu
Od 1.1.2022 vyrábíme nově i svíčky na svatby. V dárkovém balení jako drobné či větší dary pro hosty nebo jako dekoraci na svatbu samotnou. Budeme se t... číst celé
12.12.2021
🚨🚨STARTUJEME🚨🚨 3.ADVENTNÍ AUKCI🚨🚨
🚨🚨STARTUJEME🚨🚨 3.ADVENTNÍ AUKCI🚨🚨 O NAŠI VÁNOČNÍ SVÍČKU, KTERÁ VÁM VYDRŽÍ HOŘET AŽ 120 HOD. A ZÁROVEŇ POMŮŽE MALÉMU LUKÁŠKOVI V JEHO REHABILITACÍCH 💕 ... číst celé
05.12.2021
START 2. AUKCE NA POMOC MALÉMU LUKÁŠKOVI ZAČÍNÁ!!!
3 2 1 START 2. AUKCE NA POMOC MALÉMU LUKÁŠKOVI ZAČÍNÁ!!! VYVOLÁVACÍ CENA VÁNOČNÍ SVÍČKY 20 CM, KTERÁ VÁM BUDE HOŘET AŽ 120 HODIN JE 500 Kč, pod tento ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Odhořívání svíčky 10cm

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Aukce pro Lukáška
Aukce pro Lukáška
24.11.2021
START V NEDĚLI 28.11.2021 -   V KAŽDOU ADVENTNÍ NEDĚLI OD RÁNA DO VEČERA budeme dražit jednu z našich vánočních svíček. Celou vydraženou částku pošle výherce na transparentní účet rodičů Lukáška - č. účtu je 280 207 30 40/2010.
Jsem velmi ráda, že rodiče svolili, abychom tuto úžasnou věc pro jejich rodinu mohli udělat a já pevně doufám, že se nenecháte zahanbit a startovací částka 500 Kč se zmnohonásobí!
Zakoupíte si voňavou svíčku a uděláte radost i další rodině. Maminka Lukáška je moje kamarádka, se kterou jsem pracovala na Lince bezpečí. Pomáhala a já myslím, že i teď ona sama pomoc určitě zaslouží.
Pojďte se prosím seznámit s příběhem Lukáška. Děkuji za případné sdílení 💕 odkaz na příběh a transparentní účet bude k dispozici zítra jak na fcb tak na našem eshopu www.palmasvicky.cz
Jsme čtyřčlenná rodina bydlící na okraji města ve starém domě, který se snažíme svépomocí opravit. Máme dvě děti - šestiletou dcerku a 2,5letého synka. Dcera je naprosto zdravá a ani v druhém těhotenství nic nenasvědčovalo tomu, že by to tentokrát mělo být jinak. Syn se bohužel narodil s velmi vzácnou chromozomální aberací, která mu způsobuje těžce opožděný psychomotorický vývoj. Ve svém věku současnými dovednostmi odpovídá zhruba půlročnímu až osmiměsíčními miminku. Povahově je Lukášek smíšek, který nám svým úsměvem přináší mnoho radosti. Nejvíce se směje ve společnosti své starší sestřičky, která je velmi expresivní, živelná - takové chování na Lukáška velmi dobře funguje.
Uvědomujeme si, že Lukášek nikdy nebude zcela zdravý chlapeček, ale samozřejmě dlouhodobě usilujeme ze všech sil o to, aby se stal do budoucna co nejvíce samostatný, a tudíž méně závislý na pomoci a péči blízkého okolí i nejrůznějších nápomocných organizací. Tato naděje se z našeho pohledu stává hmatatelnou ve chvílích, kdy se Lukášek posune o další kousíček vpřed, každý jeho sebemenší pokrok prožíváme s nadšením. Lukášek je naštěstí velmi živý a zvídavý, proto se další pokroky (podpořené především nákladnými rehabilitacemi, domácím cvičením a stimulacemi) dají očekávat.
Kromě genetického postižení Lukášek trpí těžkou zrakovou vadou (v současnosti částečně korigovanou očními čočkami) a v prvních dvou letech jeho života se řešily jeho další zdravotní potíže několika neurochirurgickými a chirurgickými operacemi. Po zotavení jsme začali opět pilně rehabilitovat. Lukášek podstupuje nejrůznější terapie s cílem stát se mobilním, samostatnějším. Co se týká pohybových dovedností, prozatím se dokáže pouze přetočit na bříško a zpět, v nedávné době se začal plazit s preferencí jedné končetiny (druhou táhne za sebou) a absolvovaná intenzivní neurorehabilitace mu dopomohla k tomu, že se nyní dokáže při velkém úsilí i posadit (zatím pouze do tzv. „V“ sedu). Nedokáže však lézt ani se postavit na nohy. Díky speciálním rehabilitacím máme však naději, že se tak jednoho dne stane. Co se týká pravidelných aktivit, tak Lukášek absolvuje FPIT terapie, v neurorehabilitačním centru během jednoho dne v týdnu absolvuje hned několik po sobě jdoucích terapií - rehabilitace, masáže nebo vířivou vanu, bazální stimulaci, snoezelen nebo speciální pedagogiku, případně ergoterapii. V neposlední řadě také pravidelně 2x týdně navštěvuje jezdeckou stáj, kde se účastní hipoterapií a zpravidla 1x týdně dojíždíme do rehabilitačního centra na rehabilitace se zaměřením na Vojtovu metoda a Bobath koncept.
Svou roli v Lukáškovo příběhu sehrává i časové hledisko - je nutné, aby se Luky naučil veškeré potřebné dovednosti do cca 6 let věku, poté je naděje na další významnější pokroky radikálně snížena. Zažíváme proto psychicky, fyzicky i finančně náročné období, protože většinu procedur, které Lukášek podstupuje, pojišťovna nehradí ani z části.
Věříme, že existuje důvod, proč Lukášek přišel zrovna do naší rodiny, hodně nás toho za svůj krátký život naučil, a nejvíce si přejeme, abychom mu i nadále mohli poskytovat ty nejlepší podmínky pro jeho rozvoj…
Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kteří se zúčastní aukcí o nádherné svíčky, a kamarádce Šárce s manželem, kteří svíčky s láskou vyrábějí a celý krásný nápad vymysleli a zorganizovali (i přesto, že jsou sami pracovně i soukromě vytížení), děkujeme!! Výtěžek aukcí bude použit jako příspěvek na finančně velmi nákladné neuro-rehabilitace, které plánujeme s Lukáškem příští rok dle finančních a časových možností několikrát podstoupit. Neuro-rehabilitace jsou pro Lukáška přínosné v tom, že zpevňují jeho slabé tělíčko. Také představují naději, že Lukášek se v budoucnosti postaví na nohy.